İstanbul Hamam Mutlu Son

Masaj yapan Masöz profili

İstanbul Hamam Mutlu Son ile çok eski bir gelenek olan su ile tedavi yani spa yöntemi deneyimlenebilir. Bu yöntem Antik Roma’dan günümüze kadar geliyor. Sudan gelen sağlık anlamına gelen spa söz konusu dönemde savaştan gelen askerleri tedavi etmek amacı ile uygulanırken daha sonra bu yöntem 14. Yüzyılda Belçika’da yine askerleri tedavi ve rehabilite etmek amacı ile uygulanıyor ve daha sonra günümüze kadar geliyor. Spa son yıllarda adını oldukça fazla duyduğumuz bir yöntem. Hamam ve sauna gibi hizmetlerin de şifa kaynağı olarak dahil olduğu bu iyileştirme yönteminin merkezinde masaj uygulamaları var. Bunlar arasında taş masajı, Tai masajı, isveç masajı gibi uygulamalar dışında Abhyanga, Shiroabhyanga, Shirodhara, Shiatsu gibi uzak doğudan gelen yöntemler de kullanılıyor.

Hamam’ın Amacı

İstanbul Hamam Mutlu Son ile her ne kadar iyileştirme yani şifa odakta ise de gündelik stresten uzaklaşmak için de spa hizmetlerinden yararlanılabiliyor. Spa masajı stresin ortaya çıkardığı pek çok sorunu çözebiliyor. Bunların başında uykusuzluk ve ruhsal sıkıntılar yer alırken aynı zamanda kas ve iskelet sistemini ilgilendiren romatizmal hastalıklar için de masaj uygulamaları yapılıyor.
Kadınlar için cilt bakımı ve selülit tedavisi amacı ile spa hizmeti alınabiliyor. Özellikle tuz peelingi denilen yöntem ile ölü deri atılarak cilt pürüzleri ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.
Spa Merkezlerinde Nasıl Kurallar Var?

spa merkezlerindeki kurallar arasında cep telefonu ile konuşmanın sınırlandırılması ve masajdan önce duş alınması ile ilgili kurallar var. Spa merkezlerine randevu saatinde masaja hazır olmak biraz erken gitmek ve hazırlık yapmak gerekiyor. Spa merkezleri havlu, bornoz, terlik ve peştamal gibi servisleri de sağlıyor. Spa merkezlerinde aldığınız hizmetin içeriğine göre de fiyat belirleniyor.

Spa Türleri Hakkında

İstanbul Hamam Mutlu Son spa hizmetleri masaj ağırlık olurken medikal anlamda verilen spa hizmetleri ise kas veya kemik ile ilgili sorunlu bölgelere uygulanıyor. Bu tip spa uygulamaları uzman sağlık personeli tarafından veriliyor. Spa uygulamaları arasında deniz suyu ile terapi. Çamur masajı, taş masajı gibi değişik masaj türleri de bulunuyor. Bu maddelerin içinde bulunan minerallerin iyileştirici gücünden faydalanarak rahatlama ve kan dolaşımının hızlandırılması gibi vücudun daha sağlıklı çalışması için uygulamalar yapılıyor. Spa hizmetleri aynı zamanda termal otellerde kaplıca bağlamında da veriliyor. Şifalı olduğu bilinen bu sular ile daha çok romatizma hastalıklarının ek alternatif tedavisi hedefleniyor. Buhar terapisi ise vücuttaki yabancı maddelerin atılması için uygulanan bir yöntem olarak sap merkezlerinde yer alıyor. Bu yöntemlerin hepsi de ayrı bir uzmanlık alanına mahsus oluyor. İsveç masajı denilen yöntem ise kol, bacak ve bel bölgesine uygulanarak stresi azaltmak ve buna bağlı problemlerin çözümü için uygulanıyor. Hamam’ın iyileştirici gücü ile pek çok rahatsızlık çözülebiliyor.

Yorum Yap