ayak üstünde ağrı nasıl geçer

Profil Detayı

Vücudun lenf sistemini hızlandırarak, vücuttaki zararlı toksinlerden arınmak amacı ile yapılan masaja lenf drenaj masajı denir. Pressoterapi olarak da bilinmektedir. Lenf drenaj masajı elle yapılabileceği gibi bunun için geliştirilen özel aletler yardımı ile yapılması da mümkündür. Yan etkisi olmayan lenf drenaj masajı vücudun her bölgesine yapılabilmektedir.

LENF DRENAJ MASAJI FAYDALARI

Lenflerin düzgün çalışmadığı durumlarda vücutta ödem birikmesi görülür. Özellikle uzun yolculuklarda, regl ve hamilelik sürecinde ve hastalık sonrasında vücutta fazlasıyla ödem oluşur. Vücuttan ödemi ve toksinleri atabilmek için bol sıvı tüketilmelidir. Sıvı alımının yeterli gelmediği durumlarda ise lenf drenaj masajından yararlanılmalıdır. Böylelikle vücut hem rahatlayacak hem de biriken toksinlerden kurtulacaktır.

Lenf drenaj masajını diğer masajlardan ayıran uygulanan baskıların daha fazla olmasıdır. Lenflere yapılan baskılar masajın temel amacıdır. Yaklaşık 20 25 dakika süren bir seansta vücuda yapılan baskılar sonucu, kişide tuvalete gitme ihtiyacı hissedilir. Bu sayede vücuttaki toksinler boşaltım yardımı ile vücuttan uzaklaştırılır. Ayrıca lenf drenaj ile hamilelik sonrası oluşan varislerden kurtulmak ve özellikle kadınların büyük bir sorunu olan selülitten kurtulmak mümkün olur.

Vücuttaki toksinler birçok hastalığın sebebidir. Bu sebeple hem beslenme hem sıvı alımı ile zararlı toksinlerden kurtulmak hedeflenmektedir. Tüm bunlar yeterli gelmediği zamanlarda ise yapılan lenf masajı büyük önem taşımaktadır. Özellikle büyük şehirlerde stres altında ve kirli hava içinde yaşayan insanlar lenf drenaj masajını haftada 1 gün yaptırmalıdır. Beylikdüzü masaj salonu ve Avcılar masaj salonu gibi bulunduğunuz bölgede size en yakın masaj salonlarına giderek bu deneyimden siz de yararlanabilir, daha sağlıklı bir hayatın keyfini çıkarabilirsiniz.