ataşehir masaj salonu mutlu son

Profil Detayı

İnsan vücudunda fizyolojik ve psikolojik etkileri ile nerde ise mucizevi sonuçlar yaratan masaj uygulaması, binlerce yıllık insanlık tarihi boyunca pek çok kadim topluluk tarafından tedavi, rahatlama, keyif ya da hastalıkları önleme amacı ile kullanılmıştır. Hemen herkes tarafından bilindiği üzere masaj, vücuda insan eli ya da diğer aparatlar aracılığı ile yapılan ovma, bası uygulama ve yoğurma gibi birçok hareketin belli bir düzen içinde uygulanması işlemine verilen genel addır.

Özellikle Türk toplumu kültürü içinde farklı bir yere sahip olan hamam kültürü içinde yüzlerce yıldır temizlenme, rahatlama ve onama gibi işlemlerin bütünün bir parçası olarak kullanılmış olan masaj, günümüzde uzman terapistler veya masaj Uygulayanları tarafından Maltepe masaj salonları gibi seçkin anlar içinde yapılmakta. Kurumsallaşmış bir sektör olarak istanbul ve tüm Türkiye içinde faaliyet gösteren masaj salonlarının bağlı bulundukları odalar ve kamu kuruluşları tarafından denetim altında olması gelişen rekabet koşulları ve nedeni ile çok daha hijyenik ve iyi koşullar altında hizmet vermekteler.

Tıp dünyası içindeki gelişmelere bağlı olarak dolaşım sisteminin insan sağlığı için ne derce önemli olduğu her geçen gün biraz daha irdelenmekte. Farklı uygulama şekilleri ile yapılan masaj hareketlerinin bütünsel olarak öncelikle etkinliğini gösterdiği dolaşım sistemi, masaj sonrasında olması gerektiği gibi en iyi şekli ile işlev gösterir. Masaj sırasında yapılan ovma, bası, vurma ve yoğurma gibi hareketlerin etkisi ile dolaşım sisteminin en iyi biçimde çalışması sağlanır. Bununla birlikte son yıllarda ağrı tedavisinde çok daha fazla yer edinen masajın, kronik ağrılar üzerinde gösterdiği etkinlik nedeni ile pek çok alanda uzman doktor tavsiyesi ile hastalar masaj uzmanlarına yönlendirilmekte. Tüm vücut sağlığı açısından değerlendirildiğinde saymakla bitmeyecek kadar bilinen veya henüz keşfedilmemiş faydası bulunan masaj işlemi, bu alanda uzmana ve eğitimli masaj terapistleri tarafından yapılmalıdır. Hizmet ve sağlık sektörü içinde gelişmiş ve kaliteli hizmet sunan SPA ya da salon gibi kuruluşlarda görev yapan eğitimli ve deneyimli terapistlerin hizmet sunduğu salon ve masaj Maltepe gibi mevkilerde konumlanmıştır.